Kapliczka z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa na Błądzonce (Sucha Beskidzka)
Kapliczka położona na prywatnej posesji po prawej stronie przy głównej ulicy Błądzonka, około 300 metrów powyżej Filii Szkoły Podstawowej nr 2
Kapliczka skrzynkowa w formie rombu drewniana przymocowana na betonowego słupa. Wewnątrz kapliczki znajduje się figura Ukrzyżowanego Chrystusa. Chrystus przedstawiony jest z rozłożonymi rękami ale nie jest umieszczony na krzyżu. Figura polichromowana, włosy, broda i korona cierniowa na czarno, całe ciało Chrystusa na żółto a przepaska w pasie na biało. Kapliczka jest nakryta dwuspadowym drewnianym daszkiem pokrytym blachą wygiętą na brzegach i wykrojoną w ozdobny ząbkowany kształt. Listwy wykończeniowe skrzynkę maja ozdobny falisty kształt.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Kapliczka z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa na BłądzonceKapliczka z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa na BłądzonceKapliczka z figurą Ukrzyżowanego Chrystusa na Błądzonce