Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej (Sucha Beskidzka)
Współrzędne geograficzne: 49.758675, 19.558102
Kapliczka położona na prywatnej posesji przy ulicy Świerkowej (osiedle Dulskówka), około 300 metrów powyżej kamiennej kapliczki z figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
Kamienna kapliczka szafkowa na słupie zbudowana z czerwonej cegły na niewielkim cokole. Część szafkowa szersza od podtrzymującego słupa. Wewnątrz kapliczki znajduje się figura Matki Bożej Różańcowej przedstawiona frontalnie. Drobne dłonie Maryi złożone do modlitwy, a na prawej ręce, na tle dekoracyjnie udrapowanych szat, zawieszony długi niemal do ziemi różaniec. Biała suknia przewiązana jest białą szarfą. Głowę i ramiona, okrywa ciemnoniebieski płaszcz. Postać Matki Boskiej - smukła, drobna, rysy twarzy młodzieńcze i subtelne, zgodne z wyobrażeniem Boskiego piękna. Szafka zamykana przeszklonymi drewnianymi drzwiczkami, nakryta dwuspadowym daszkiem z dachówek.
Miejscowosc: Sucha Beskidzka
Gmina: Sucha Beskidzka
Powiat: suski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskidzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej RóżańcowejKapliczka z figurą Matki Bożej Różańcowej
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej