Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem (Kiczory)
Współrzędne geograficzne: 49.519295, 19.594292
Położona na płd. krańcach wsi, w niewielkim lesie, oddzielającym Kiczory od Lipnicy Wielkiej, przy drodze łączącej obie miejscowości.
Wzniesiona na planie kwadratu, podtynkowana, z dachem, zwieńczonym baniastym hełmem. Wewnątrz duża, polichromowana figura Chrystusa Upadającego pod Krzyżem. Łaciński napis na krzyżu, będący cytatem z proroka Izajasza, powtórzonym w Ewangelii wg Św. Mateusza, w tłumaczeniu brzmi: "Słabości nasze wziął na siebie i poniósł nasze cierpienia".
XIX w.
Ufundowana przez Ignacego Skoczyka
Miejscowosc: Kiczory
Gmina: Lipnica Wielka
Powiat: nowotarski
Województwo: MAŁOPOLSKIE
Dokumentacja fotograficzna - Muzeum Miejskie Suchej Beskdzkiej
Karta, z opracowaniem naukowym oraz ikonografią obiektu, zgodnie z kryteriami projektu znajduje się w archiwum Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej.
Kapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod KrzyżemKapliczka domkowa z figurą Chrystusa Upadającego pod Krzyżem
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Sucha Beskidzka oraz Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej