Punkt Informacji Turystycznej w Suchej Beskidzkiej - Międzynarodowa Trasa Pielgrzymkowa - Szlak Maryjny Częstochowa - Mariazell
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Międzynarodowa Trasa Pielgrzymkowa - Szlak Maryjny Częstochowa - Mariazell
Polska część tej trasy została otwarta w 2007 roku. Na odcinku polskim, tj. od Częstochowy do Zakopanego jej długość wynosi 323 km, w tym w województwie małopolskim 220,5 km. W powicie suskim na szlaku znajduje się:
Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin w Makowie Podhalańskim - kościół parafialny p.w. Przemienienia Pańskiego usytuowany w pobliżu Rynku przy ul. Kościelnej. Świątynia została zbudowana w stylu późnoklasycystycznym a pochodzi z lat 1826 – 28. Zwiedzając wnętrza warto zwrócić uwagę na barokowy krucyfiks odnowiony w 1854 roku, haftowane ornaty z XVII i XVIII wieku, klasycystyczny chór muzyczny z lat 1830 – 31 oraz ambonę. Kościół posiada także dwa dzwony z lat 1547 i 1663 odlane na Liptowie. Szczególnym kultem religijnym otoczony jest znajdujący się tu obraz Matki Bożej Makowskiej Opiekunki Rodzin pochodzący z końca XVI wieku ukoronowany przez Papieża Jana Pawła II na krakowskich Błoniach 10 czerwca 1979 roku.

Sanktuarium Matki Bożej Trudnego Zawierzenia w Jordanowie – kościół parafialny p.w. Przenajświętszej Trójcy usytuowany przy ulicy Kolejowej w Jordanowie.

PROGNOZA POGODY

Sucha Beskidzka
Szczegóły prognozy dla Suchej Beskidzkiej

MSIT - MAŁOPOLSKI SYSTEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

MSIT

INFORMACJE SPONSOROWANE

FACEBOOK

NASI PRZYJACIELE

MSIT
MSIT
Ilość odwiedzin: 1209742