Punkt Informacji Turystycznej w Suchej Beskidzkiej - Turystyka aktywna
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

Turystyka aktywna

Wszystkie trasy biorą swój początek przy suskim zamku. Trasy nr 1 i 2 biegną głównie zboczami góry Jasień (521 m), trasy nr 3-5 zboczami Magurki (872 m), Surzynówki (810 m), Kiczory (905 m), Lachów Gronia (703 m) i Skupniówki (649 m) leżącymi w Paśmie Jałowieckim. Na południowych zboczach Magurki trasy suskie spotykają się z trasami wyznaczonymi przez sąsiednie gminy: Stryszawę i Zawoję i mającymi podobne oznakowania. Na trasach znajduje się wiele miejsc widokowych, z których najciekawsze to zapewne te z panoramą Babiej Góry i Pasma Polic.
Z Suchej Beskidzkiej w okoliczne góry prowadzą cztery szlaki turystyczne:
Dla pasjonatów górskiej turystyki jeździeckiej istnieje możliwość podziwiania piękna podbabiogórskiej przyrody z siodła. Ta część Beskidów nadaje się znakomicie do uprawiania tego sportu. Na terenie powiatu istnieją 2 szlaki konne: południowymi granicami powiatu suskiego przebiega Transbeskidzki Szlak Konny (Zawoja), a także Babiogórski Szlak Konny (Bystra – Sidzina, Budzów, Maków Podhalański, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zembrzyce) W powiecie działa 7 ośrodków jeździeckich. Można skorzystać z ich oferty nauki jazdy konnej, a także w oparciu o ich bazę zaplanować kilkudniowe wycieczki po okolicy. Istnieje ponadto możliwość zdobycia srebrnej i złotej Babiogórskiej Odznaki Turystyki Konnej.
Turystyka aktywna jest czymś w rodzaju sportu, ma też trochę elementów aktywnego wypoczynku, turystyki, rekreacji i... turystyki wycieczkowej. Jednym słowem jest ciekawą mieszanką, której wiele osób nie tylko nie potrafi zdefiniować. Są tacy, którzy nie wiedzą o jej istnieniu. Tymczasem turystyka aktywna jest zjawiskiem, z którym mamy do czynienia jeśli nie na co dzień, to przynajmniej od czasu do czasu. Jeżeli sami jej nie uprawiamy, robią to nasze dzieci lub znajomi. Na czym polega ta forma rekreacji? Turystyka aktywna – definicje. Turystyka aktywna nazywana była dawniej turystyką kwalifikowaną. Jak myślicie dlaczego? Odpowiedź wydaje się jasna: bo wymagała i wciąż wymaga określonych kwalifikacji. Aktywny turysta zajmuje się sportem, który jest jego pasją (może to być na przykład kolarstwo), a przy okazji zwiedza i poznaje świat. Turystyka aktywna wymaga zazwyczaj sporo czasu, toteż jeśli już ją uprawiamy to w ramach dłuższych weekendów, wakacji albo urlopów. Na co dzień zaś szlifujemy kondycję i planujemy nowe trasy. Bo oprócz tego, że turystyka ta jest sportem ma też ogromne walory poznawcze i to jest jednym z jej podstawowych atutów.

PROGNOZA POGODY

Sucha Beskidzka
Szczegóły prognozy dla Suchej Beskidzkiej

MSIT - MAŁOPOLSKI SYSTEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

MSIT

INFORMACJE SPONSOROWANE

FACEBOOK

NASI PRZYJACIELE

MSIT
MSIT
Ilość odwiedzin: 1209752