Punkt Informacji Turystycznej w Suchej Beskidzkiej - Ciekawe miejsca
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem

Ciekawe miejsca

Beskidzkie szlaki są jednym z najbardziej urokliwych w polskich górach. Wśród górskich szczytów jest wiele ciekawych zakątków, wartych zobaczenia. Jednym z takich miejsc jest Grota Komonieckiego (Współrzędne: 49°45'36"N 19°24'31"E). Jest to największa grota erozyjna w polskich Karpatach fliszowych. Znajduje się ona na wysokości ok. 750 m n. p. m. w pobliżu potoku Dusica, na południowy wschód od szczytu Łamanej Skały – na zachodnich zboczach Pośredniego Gronia, odchodzącego od Smrekownicy (910 m n. p. m.) w Beskidzie Małym.
Izba Pamięci Prymasa Stefana Wyszyńskiego - znajduje się w Stryszawie, na przysiółku Siwcówka, tuż obok klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek.
Park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele i konie. Gospodarstwo to położone jest w Zawoi Podpolice na osiedlu Czarnotowa.
Tablica Billy'ego Wildera została wmurowana w płytę suskiego rynku w 105 rocznicę urodzin tego sławnego reżysera, który w tym właśnie mieście przyszedł na świat.
Wiąz Sobieskiego to sędziwe, bo ponad 300 letnie drzewo o średnicy 570cm, zasadzone jak głosi legenda przez Jana III Sobieskiego w drodze na Wiedeń.
Wodospad na Mosornym Potoku jest jedną z atrakcji czekających na turystów w okolicach Zawoi. Wodospad leży przy niebieskim szlaku prowadzącym z Zawoi Mosorne na Halę Śmietanową i dalej na Kiczorkę.
Kaplica Konfederacka na górze Jasień łączy cechy architektury renesansowej z elementami gotyckimi i klasycystycznymi. Wzniesiona została dla upamiętnienia walk stoczonych przez Konfederatów Barskich z oddziałami rosyjskimi gen. Suworowa w 1771 roku.
Dwór Szlachecki w Zembrzycach zabytkowa budowla wybudowana przez Stanisława Leliwę Ostrzeszewicza w latach 1807 – 1810 w stylu neoklasycystycznym.
Kościół Świętych Piotra i Pawła w Lachowicach to jeden z najciekawszych przykładów sakralnej architektury drewnianej na południu Polski. Został wybudowany w latach 1789-1791 na miejscu wcześniejszej kaplicy cmentarnej. Jego wnętrze przyozdabia XIX-wieczna polichromia.
Kaplica na Groni Jana Pawła II wzniesiona w 1995 pod szczytem z inicjatywy działacza PTTK Stefana Jakubowskiego.
 

PROGNOZA POGODY

Sucha Beskidzka
Szczegóły prognozy dla Suchej Beskidzkiej

MSIT - MAŁOPOLSKI SYSTEM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

MSIT

INFORMACJE SPONSOROWANE

FACEBOOK

NASI PRZYJACIELE

MSIT
MSIT
Ilość odwiedzin: 1209721